HOMEPAGE
AGENDA
ARCHIVES
GALLERIES
CONTACT
LINKS
Agenda
»
Newsletter :
VIEW SHOWS FOR
MARCH 2024
APRIL 2024
MAY 2024
JUNE 2024
SEPTEMBER 2024
OCTOBER 2024
»
MARCH 2024
APRIL 2024
MAY 2024
JUNE 2024
SEPTEMBER 2024
OCTOBER 2024
2024-03
+
Electronic
Otto Von Schirach (US) + AMBASSADOR21 (BY) + Fractional (BE)
+
Punk / Rock
Monde de Merde (FR) + Frau Blücher & The Drünken Horses (BE) + VaCaNT de ses cendres (BE) + Swimmin'Poor (FR)
+
Noise Rock / Electronic
Putan Club (IT/FR) + Valge Tüdruk (EE)
+
Electro / Industrial
Horskh (FR) + Sandra Kill (BE)
+
BOUM DE NOËL
Punk
René Binamé (BE) + Julie Colère (FR) + Les Lapins Electriques (BE)
+
Experimental / Punk / Grindcore
Fuck Money (US) + Deaf Club (US) + Youff (BE)
+
Electro / Industrial / EBM
Suicide Commando (BE) + The Juggernauts (BE) + Dreadfool (BE)
+
RIDE ALL DAY 30 YEARS ANNIVERSARY
Skate punk / Ska / Punk
Looking Up (BE) + On Fire (BE)
+
Metal / Doom / Sludge
Body Void (US) + Eye Flys (US) + CERE (BE)
+
Psychobilly
The Meteors (US) + Power Shake (BE)
+
Stoner / Psychedelic / Rock
Full Earth (NO)
+
Electronic / Cold Wave / Synth Wave
Lovataraxx (FR) + OWLS (IE)
+
DOUBLE DARKNESS ALBUM RELEASE SHOW
Electro / Alternative / Wave
Double Darkness (BE) + STIEGLITZ (BE) + MINOS (BE)
+
Punk
Conflict (UK) + Werly (BE) + Jilted (IT)
+
Oi! / Punk / Hardcore
The Last Resort (UK) + The Take NYC (US)
+
Math Rock / Experimental
Ni (FR)
+
Noise / Afro / Punk
EPIQ (FR) + Adolf Hibou (FR)
+
Psychedelic / Space Rock
Acid Mothers Temple (JP) + Frank Never Dies (IT)
+
Alternative / Experimental
Extra Life (US) + A Burial at sea (UK)
+
Post Rock
Alpha du Centaure (FR) + Yakhchal (BE)
+
Psychobilly / Punk
Mad Sin (DE) + Slovenians (BE) + Vënding Machinës (BE)
+
Math Rock / Jazz Core
RuinsZu (JP/IT)
+
Stoner / Psychedelic
Monkey3 (CH) + Dirty Sound Magnet (DE) + The Guardians (BE)
+
Death Metal
Teratoma (DE) + Claustrum (IT)
+
Rock / Stoner rock
Mondo Generator (US)
+
SPACE ROCK FEST
Space Rock / Psychedelic
Mantra machine (NL) + Paralyzed (DE) + Orbital Escape System (BE)
+
Punk / Rap / Electro
Krav Boca (FR) + La Marmite (BE) + Radio 911 (BE)
+
Punk / Rap / Electro
Zolle (IT)
+
UPSTROKES UNITED FESTIVAL
Ska / Punk / Reggae
Skarbone 14 (BE) + SUMMERINTIBET (BE) + Corbillard (BE) + The pigeons (BE) + SH Crew (FR/BE)
+
Death Metal
Father Befouled (US) + Fossilization (BR)
+
FANTASTIQUE.NIGHT LXIV
Synth Wave / Synth pop / EBM
Staatseinde (NL) + DAS CODE (BE) + Krieg-B (BE) + CauseNation (BE)